Metalo dažymas milteliniu būdu atsirado daugiau nei prieš 50 metų Vokietijoje ir šiuo metu tai yra vienas populiariausių ir patikimiausių metalo dažymo būdų. Šis dažymo būdas yra naudojamas itin plačiai – milteliais dažomos statybinės konstrukcijos, fasadų bei vidaus apdailos elementai, įvairių pramonės įrengimų dalys, elektronikos ir buities prietaisai, žaislai ir kt. Pramoninis miltelinis dažymas reikalauja atitinkamų technologinių linijų, kurios gali veikti automatizuotai ir per trumpą laiką nudažyti šimtus ir tūkstančius metalo dirbinių.

Milteliniu būdu nudažyti metalo gaminiai yra itin atsparūs išoriniam atmosferos, cheminiam ir fiziniam poveikiui: atsparūs nusitrynimui, smūgiams, braižymui. Šiuo būdu nudažyti metalai yra atsparesni korozijai.

UAB „Baltic Industrial Coating" Vilniuje ir Kaune turi dvi pažangias dažymo linijas, kuriose galima dažyti įvairių metalų gaminius. Dėl konkretaus metalo gaminio dažymo būtina pasikonsultuoti su UAB „Baltic Industrial Coating" specialistais. Mūsų patyrę technologai patars, kaip geriau paruošti detales dažymui , iš ypač plataus asortimento padės išsirinkti tinkamus dažus, spalvą, tekstūrą, kad nudažytas gaminys tenkintų keliamus reikalavimus.

METALO DAŽYMAS VYKSTA 4 ETAPAIS:

METALO PAVIRŠIAUS
PARUOŠIMAS

Naudojant įvairius mechaninius ir cheminius būdus, metalas  yra valomas, kad paviršius būtų ypač švarus.

DEMINERALIZACIJA (ATVIRKŠTINĖ OSMOZĖ)

Detalės nuplaunamos demineralizuotu vandeniu. Naudojant osmozės technologiją  vanduo 80-99,7 % išsivalo nuo druskų, kuris prieš tai  papildomai suminkštinamas.

MILTELINIS DAŽYMAS

Metalo paviršius specialiu purkštuvu yra padengiamas įelektrintais polimerinių dažų milteliais, kurie elektromagnetinės jėgos veikiami prilimpa prie metalo paviršiaus tolygiu sluoksniu.

KAITINIMAS KROSNYJE

Milteliais padengtos detalės yra talpinamos į 180 - 200°C įkaitintą krosnį. Priklausomai nuo metalo storio ir dažų miltelių savybių, gaminys tokioje temperatūroje laikomas 10-30 minučių. Milteliai aukštoje temperatūroje lydosi ir padengia metalo paviršių tolygiu 0,04-0,120 mm storio sluoksniu.